fbpx

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

zirkonyum-dis.jpg

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum diş

Zirkonyum diş kaplamalar sağlamlıkları ve doğal görünümleri ile ön plana çıkmakta ve günümüz diş tedavileri arasında önemli bir yer kazanmaktadır. Daha eski bir ürün olan metal destekli porselenlere ilgi ise günümüzde azalmıştır. Hastaların taleplerinde doğal görünüm ön plana çıktığı için ziykonyum kaplamalar günümüzde oldukça popülerdir.

Zirkonyum diş nedir?

Zirkonyum titanyum ailesinden olan bir metaldir ve zirkonyum metal oksit olarak tanınır. Günlük hayatımızda hemen her yerde karşımıza çıkan zirkonyumun kullanımı çok yaygındır. Etrafımızda hemen her yerde karşımıza çıkan zirkonyum dayanıklı olması sebebiyle dişler için çok uygundur.

Metal Destekli Porselen Nedir?

Metal destekli porselen ise porselen kronun metal desteğin üzerine oturtulması ile oluşur. Porselen gerçek dişe benzer bir görünüm sağlar iken metal destekli olası ise dişin dayanıklılığını arttırır. Metal bölüm porselenin altında kalacağı için dışarıdan görülmez. Daha dayanıklı olması ve doğal görünümü sayesinde metal destekli porselen kronlar tercih edilmektedir.

Zirkonyum Dişin Tercih Edilme Sebepleri?

  • Olağanüstü Güçlüdür

Zirkonyum dişler metal destekli porselen veya porselen dişlere göre çok daha fazla dayanıklıdır. Yapılan araştırmalar zirkonyum dişin diğer alternatiflere göre 3 kat daha dayanıklı olduğunu göstermektedir. Diğer alternatiflerinde görülebilen aşınma, çatlama, kırılma gibi durumlar zirkonyum dişlerde çok nadir görülür. Zirkonyum dişin kırılması oldukça güçtür.

  • Güzel ve Doğal Bir Gülümseme

Doğal dişlerinize en yakın olan diş zirkonyum diştir. Işık geçirgenliğinin olması onun kendi dişlerinizle aynı görünmesini sağlar. Diş eti çekilmesine bağlı olarak metal destekli porselen dişlerde görülebilen metalin alt kısmının dışarıdan görülmesi gibi bir sorun ortaya çıkmaz. Zirkonyum dişler gülümsemenizi kusursuzlaştırır.

  • Güvenilirlik ve Dayanıklılık

Zirkonyum dişler aynı zamanda tüm alternatiflerine göre daha dayanıklıdır. Çiğneme veya ısırma sonucu dişlerden herhangi bir aşınma görülmez. Eğer dişlerinizin bakımını düzgün bir şekilde yapar ve belirli aralıklarla kontrole giderseniz zirkonyum dişleri ömrünüz boyunca kullanabilirsiniz.

  • Size özel üretilebilir

Zirkonyum diş üretilirken birçok farklı işleme tabi tutulur ve bu işlemlerde hastanın ihtiyaçları dikkate alınır. Bu durumda zirkonyum dişlerinizin size özel olmasını sağlar.

  • Hastalar için Daha Güvenli

İnsan vücuduna uyumlu olan zirkonyum kaplamalar metal destekli porselenlerde olduğu gibi her hangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Oldukça nadir görünen bu durum zirkonyum dişlerde kesinlikle görülmez. Hastada olabilecek alerjik reaksiyonlar dikkatlice takip edilmelidir. Zirkonyum dişlerde ise herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermediği için güvenle kullanılabilmektedir.

Eğer sizde zirkonyum diş ile ilgileniyorsanız Pendik’te bulunan ve haftanın 7 günü açık olan Baydent Ağız Sağlığı ve Diş Polikliniğimize gelebilirsiniz. Ücretsiz muayene ve en uygun zirkonyum fiyatlarımızdan faydalanabilmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button