fbpx

Zirkonyum diş hakkında bilmek istediğiniz herşey

Zirkonyum diş hakkında bilmek istediğiniz herşey

zirkonyum-kaplama.jpeg

zirkonyum diş

Zirkonyum DİŞLER

Zirkonyum diş porseleni günümüz diş estetiğinde tercih edilmektedir. Doğal dişlere yakın yapısal özellikleri ile öne çıkmaktadır. Eskiden porselen metalle desteklenirdi. Metal destekli porselen bazı sorunlara neden oluyordu. Işığı yansıtmayan metal kullanımı diş ve diş etlerinde daha koyu bir görüntü oluşmasına neden olmakta ve vücut sağlığına zararlıdır. Metal alerjisi olan kişilerde kullanılamayan metal destekler nedeniyle diş hekimleri yeni araştırmalara başlamıştır.

Zirkonyum doğada bulunan beyaz bir metaldir. Tıbbın farklı alanlarında kullanılan zirkonyumun özellikle diş hekimliğinde tercih edilmesinin birçok nedeni vardır.

Zirkon kaplama dişlerin avantajları

Yüksek mekanik direnç
Kırılmaya karşı aşırı direnç. Sağlam yapısı ile özellikle arka dişlerde tercih edilmektedir.
Estetik açıdan rengi ve ışık geçirgenliği doğal dişlere çok yakındır.
Diş etlerinde renk problemlerine neden olmaz.
Çeşitli metallere alerjisi olan kişilerde alerjiye neden olmaz. Doku uyumlu bir maden olduğu için biyolojik sorunlara yol açmaz.
Diğer alternatiflere göre ömrü çok uzundur ve ekonomik bir çözümdür.
Yalıtım yapısı sıcak/soğuk hassasiyetini önleyerek konfor sağlar.
Zirkonyum diş kaplamaları genellikle porselen kuronlar veya köprüler ile birlikte uygulanır. Zirkonyum tacın kendisi değildir, metal desteklerin yerini alan alt yapıyı oluşturur. Tüm avantajlarına rağmen tek dezavantajı metal desteklere göre daha maliyetli olmasıdır.

Nasıl uygulanır?


Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra hazırlanan mum model bilgisayar ortamına aktarılır. Dişin alt yapısı olan zirkonyum 3D modelleme ile tamamen dijital olarak hazırlanır. Üzerine yerleştirilen porselen ile tamamlanır.

Zirkonyum  Diş Kullanımları

Tek diş taç
Arka diş eksikliklerinde hazırlanan köprü protezlerinde
İmplant üzerine uygulanan kron köprülerde
Zirkonyum hem estetik beklentileri karşılayan hem de neredeyse doğal diş kadar dayanıklı yapısıyla hastaların ve diş hekimlerinin tercihidir. Hızlı bir şekilde uygulanabilen zirkonyum dişler, 1 hafta gibi kısa bir sürede başka ağız problemi olmayan hastalara da uygulanabilmektedir.
Zirkonyum dişler normal dişlere mükemmel bir şekilde uyduğu için gülüşünüzü kusursuz hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Pendik'te bulunan diş kliniğimizde dişlerinizi güzelleştirecek zirkonyum dişlerde en uygun fiyat ve deneyimli doktorlarımız vasıtasıyla sizde gülüşünüzü mükemmel hale getirebilirsiniz.

Call Now Button