fbpx

Şeffaf plak tedavisi diş teli yerine kullanılabilir mi?

Şeffaf plak tedavisi diş teli yerine kullanılabilir mi?

telsiz-ortodontik-tedavi.jpg

şeffaf plak tedavisi ortodonti

Ortodontik problemler sadece estetik sorunlar yaratmaz aynı zamanda diş ve diş eti sağlığını etkileyecek fonksiyonel sorunlara da yol açabilir. Bu sorunlar kişinin hayatını olumsuz etkilediği gibi dişlerde oluşabilecek estetik sorunlar veya çarpık diş hastanın görünümünü doğrudan etkileyecektir. Günümüzde yaygınlaşan şeffaf plak tedavisi birçok diş teli problemini ortadan kaldırmaktadır.

Diş teli kullanılması ortodontik şikayetleri ortadan kaldırabilmektedir. Ancak her hasta bunu estetik olarak çok doğru bulmamaktadır. Bu nedenle şeffaf plak kullanılması oldukça doğru bir seçenektir.

Hastalar uzun süren Ortodontik tedavileri bazen tellerin görüntüleri sebebiyle istemeyebilir yada erteleyebilir. Güncel tedavi yaklaşımlarında klasik ortodontik tedavilerin yanında şeffaf plaklarlarda ( aligner) tel takmadan harika bir gülüşe ve fonksiyonel diş ve dişeti sağlığına kavuşabilirsiniz. Şeffaf plak teknolojisiyle kliniğimizde dişlerinizden alınacak dijital bir ölçüyle tedavinizin sonunu daha başlamadan görmeniz mümkün, dijital tarayıcı teknolojisiyle küçük bir ağız içi başlıkla ölçü verme zahmetine de girmeden 3 dk içinde bütün kayıtlar ve gerekli veriler toplanabilmektedir. Genellikle estetik şikayetlerle kliniğimize başvuran hastalarımızın beklentisini karşılayabilmek adına yapılan bu bitim simülasyonları sürprizleri de ortadan kaldırmaktadır.

Şeffaf plak tedavisinin en önemli avantajı neredeyse hiç gözükmemesidir, bunun yanında ağız bakımda ( diş fırçalarken) ve yemek yerken şeffaf plakların çıkarılması hastaya çok ciddi bir konfor sağlamaktadır. Plakların ortalama günde 22 saat takılması gerekmektedir ve hekimin planlamasına göre ortalama haftada bir yeni plağa geçiş yapılmalıdır.

Dişlerdeki çapraşıklık seviyesine göre çok ileri durumda olmayan dişlerde şeffaf plak uygulanabilir. Getirdiği avantajları sayesinde günümüzde diş teli kullanmak yerine sıklıkla tercih edilen şeffaf plak uygulaması çok yaygındır. Şeffaf plak diş tellerinin yarattığı estetik kaygı gibi sıkıntıların önüne geçmektedir. Dişlerinizin durumu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için mutlaka bir ortodonti uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Baydent Diş Kliniğinde her türlü ortodondontik tedavinin yanında şeffaf plak tedavisi de uygulanmaktadır. Eğer sizde şeffaf plak veya ortodonti tedavisi ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kliniğimizde her türlü diş tedavilerinde en uygun fiyatı kaliteli hizmet ile birleştirmektedir. Pendik’in en geniş doktor kadrosuyla sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Call Now Button