fbpx

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/baydentcom/public_html/wp-content/themes/medicare/single.php on line 121

Şeffaf plak tedavisi diş teli yerine kullanılabilir mi?

Şeffaf plak tedavisi diş teli yerine kullanılabilir mi?

telsiz-ortodontik-tedavi.jpg

Ortodontik problemler sadece estetik sorunlar yaratmaz aynı zamanda diş ve diş eti sağlığını etkileyecek fonksiyonel sorunlara da yol açabilir. Bu sorunlar kişinin hayatını olumsuz etkilediği gibi dişlerde oluşabilecek estetik sorunlar veya çarpık diş hastanın görünümünü doğrudan etkileyecektir.

Diş teli kullanılması ortodontik şikayetleri ortadan kaldırabilmektedir. Ancak her hasta bunu estetik olarak çok doğru bulmamaktadır. Bu nedenle şeffaf plak kullanılması oldukça doğru bir seçenektir.

Hastalar uzun süren Ortodontik tedavileri bazen tellerin görüntüleri sebebiyle istemeyebilir yada erteleyebilir. Güncel tedavi yaklaşımlarında klasik ortodontik tedavilerin yanında şeffaf plaklarlarda ( aligner) tel takmadan harika bir gülüşe ve fonksiyonel diş ve dişeti sağlığına kavuşabilirsiniz. Şeffaf plak teknolojisiyle kliniğimizde dişlerinizden alınacak dijital bir ölçüyle tedavinizin sonunu daha başlamadan görmeniz mümkün, dijital tarayıcı teknolojisiyle küçük bir ağız içi başlıkla ölçü verme zahmetine de girmeden 3 dk içinde bütün kayıtlar ve gerekli veriler toplanabilmektedir. Genellikle estetik şikayetlerle kliniğimize başvuran hastalarımızın beklentisini karşılayabilmek adına yapılan bu bitim simülasyonları sürprizleri de ortadan kaldırmaktadır.

Şeffaf plak tedavisinin en önemli avantajı neredeyse hiç gözükmemesidir, bunun yanında ağız bakımda ( diş fırçalarken) ve yemek yerken şeffaf plakların çıkarılması hastaya çok ciddi bir konfor sağlamaktadır. Plakların ortalama günde 22 saat takılması gerekmektedir ve hekimin planlamasına göre ortalama haftada bir yeni plağa geçiş yapılmalıdır.

Kliniğimizde her türlü ortodondontik tedavinin yanında şeffaf plak tedavisi de uygulanmaktadır. Eğer sizde şeffaf plak veya ortodonti tedavisi ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button