fbpx

Pendik Protez Diş (Takma Diş)

Protez Diş Nedir?

İnsanlar çeşitli nedenler ötürü dişlerini kaybedebilir. Dişlerin çürümesi ve dişlerin çekilmek zorunda kalınması diş kaybının sebepleri arasındadır. Bu noktada diş dolgusu oldukça faydalıdır ancak dişin kaybı durumunda diş dolgusu anlamsız olur. Bu ve diş kırılması gibi durumlarda protez diş yöntemi oldukça kullanışlıdır.

Zaman içerisinde dişlerin doğal güzelliğini kaybetmesi oldukça olasıdır. Dişlerdeki yıpranma, çürük, kırılma veya sigara kullanımı gibi çeşitli sebepler yüzünden dişler eski parlak görünümünü kaybeder. Dişlerde oluşan bu kayıplar hem estetik hem de fonksiyon bozukluğuna sebep olur. Elbette sizin dişlerinize olan öneminizden bağımsız bir şekilde dişler zaman içerisinde zarar görmektedir.

Protez Diş Nedir?

Diş protezi zaman içerisinde kaybedilen dişlerin yerine koyulmak için özel olarak hazırlanır ve hastanın ihtiyaçları dikkate alınır. Üretilen protezler kişinin ağzına tam olarak oturur ve oldukça doğal bir görüntü sergiler. Eksik olan diş sayısına göre protez üretmek mümkündür. Bu aşamada amaç mevcut dişlerin korunmasıdır. Üretilen diş protezinin rengi hastanın kendi diş rengi ile uyumludur ve dışarıdan birinin fark etmesi oldukça güçtür. Diş protezi yapılması hastanın yaşam kalitesini arttırdığı gibi aynı zamanda çiğneme fonksiyonunu da arttırır.

Pendik Protez diş çeşitleri

Sabit ve Hareketli diş protezleri olarak ikiye ayrılan protezlerde sabit diş protezi kişinin kendi dişi kullanılarak yapılır. Mevcut diş kesilip ardından küçültülür ve dişin üstü kapatıldıktan sonra sabit protez yerine takılır. Sabit diş protezi uygulaması için 4 veya 5 defa diş hekimine gitmek gerekebilir. Sabit diş protezi ile çiğneme hareketli diş protezine göre oldukça rahattır. Hasta istediği zaman protezi çıkarıp takamaz ve genellikle Zirkonyum ve Lamine diş protezi tercih edilir. Hareketli diş protezleri ise hastanın kendisi tarafından takılıp çıkartılabilir. Hareketli diş protezleri kendi içinde üçe ayrılır. Bunlardan ilki kişinin ağzında hiç diş bulunmadığı durumlarda kullanılır ve tam protez diye adlandırılır. Bir diğeri ise kancalı diş protezidir ve dişlerin tamamının değil bir bölümünü için kullanılır. Son olarak çekilen veya kırpılan dişlerin yerine takılan geçici protezdir.

Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz haftanın 6 günü sabah saat 08.00 ile 23.00 ve Pazar günleri 9 ile 16.00 arasında açık olan kliniğimizden randevu almak için bir telefon ederek en uygun Pendik protez diş fiyatını alabilirsiniz. Uzman çalışanlarımız her türlü sorununuzda size yardımcı olmak için hazır beklemektedir.

 

Call Now Button