fbpx

Pendik Protetik veya Protez Diş Fiyatları

Pendik Protetik veya Protez Diş Nedir?

Ağız içerisinde zamanla kaybedilen dişlerin yeniden kazanılması ve bu vesileyle kaybedilen fiş fonksiyon bozuklukları, estetik gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir diş tedavi dalıdır. Kaybedilen dişlerine yerleştiren protez dişler hem estetik olarak hemde çiğneme fonksiyonunuzu geri kazanmanıza yardımcı olur. Dişlerini çeşitli nedenlerden olayı kaybeden çoğu hasta protez dişlerini güvenle kullanmaktadır.

Protetik Diş Tedavisinde Seçenekler Nelerdir?

Birçok diş hekimliği alanında olduğu gibi Protetik Diş tedavisinde birçok seçenek mevcuttur. Bu seçenekler hastanın beklentileri, doğru tıbbi seçenekler sonucunda değişiklik gösterebilir.

  • Sabit Protez: Ağız içinde kayıp diş sayısı eğer çok fazla ise ve yeterli miktarda diş dokusu mevcut değilse Protez Diş oldukça önemli bir seçenektir. Kayıp dişlerin yanında bulunan dişler ufaltılarak onların olduğu bölgeye köprü biçimde diş eklenir. Bu protezlere köprü protez denir. Zamanın ilerlemesi, teknolojinin gelişmesi ve hastanın beklentisinin estetik görünüme önem vermesi sonucu protez diş alanında da gelişmeler olmuştur.
  • Hareketli Protez: Sabit protezlerin aksine hareketli protezler hasta tarafından çıkarılıp tekrardan takılabilmektedir.
  • Zirkonyum Diş:  Zirkonyum dişler yüksek dirence sahip olmaktadır. Zirkonyum protezlerin ışık geçirgenliği oldukça yüksektir.
  • Lamine Diş: Dişlerde oluşan şekil, renk, form veya boyut gibi sorunlarda yan diş yüzeylerin en düşük seviyede aşındırılması sonucu kullanılan daha küçük boyutlarda protezlerden birisidir.
  • İmplant Üstü Protez: Kayıp dişlerin yan taraflarındaki dişlere zarar vermeden yapılan protezlerdir. İlk aşamada İmplant çene kemiği bölgesine yerleştirilir ve daha sonra implantın üzerine Protez diş yerleştirilir. Eksik diş sayısına göre İmplant üstü dişler köprü gibi dişlere yerleştirilebilir. All on four denilen implant üstü protez diş yönteminde her çeneye 4 adet diş yerleştirilerek implantların üstüne protez diş yapılır.

En Uygun Pendik Protez diş fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz haftanın 6 günü sabah saat 08.00 ile 23.00 ve Pazar günleri 9 ile 16.00 arasında açık olan kliniğimizden randevu almak için bir telefon ederek Pendiğin en iyi Protez diş fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Uzman çalışanlarımız her türlü sorununuzda size yardımcı olmak için hazır beklemektedir.

 

Call Now Button