fbpx

Nasıl Daha Güzel Bir Gülümsemeye Sahip Olabilirim?

Nasıl Daha Güzel Bir Gülümsemeye Sahip Olabilirim?

lächeln-1200x800.jpg

dişleri güzelleştirmenin yolları

Nasıl daha güzel bir gülümsemeye sahip olabilirim?

Güzel ve sağlıklı bir gülümseme birçoğumuzun istediği şeydir. Gülümsemek insanların doğasında olan ve gülümsendiği zaman vücutta oluşan hormonal değişimlerden kolayı kişi kendini gülümsediği zamanlarda mutlu hisseder. Gülümsemenin güzel olmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisi dişlerdir. Dişlerdeki sorunlar, renk bozuklukları veya çapraşık dişler gülümsemenin kalitesini etkilemektedir.

Bu nedenle dişlerinizde yaptıracağız işlemlerle birlikte çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Gelin daha iyi bir gülümseme için neler yapılabileceğini inceleyelim;

  • Diş Beyazlatma: Öncelikli olarak daha beyaz dişler kirli veya diş taşları bulunan dişlere oranla daha güzel gülümsemelere sahiptir. Diş taşı temizliği ile diş taşlarınızdan kurtulabileceğiniz gibi diş beyazlatma ile dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha beyaz dişler daha sağlıklı görünmektedir.
  • Porselen lamine: Porselen lamine veya porselen veneer kullanarak dişlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dişlerinizin ön kısmına yapıştırılan porselenler ile birlikte dişlerinizdeki tüm kusurları kapatabilir ve harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.
  • Zirkonyum veya E-Max: Zirkonyum diş kullanarak hem dişlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Doğal diş görünümüne en yakın görünüme sahip olan zirkonyum dişler vasıtasıyla dişlerinize harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Doğal dişlerle benzerliğinin yüksek olması ve sağlam bir yapıda olması zirkonyum dişlerin günümüzde sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında gösterilmektedir.
  • Estetik dolgu: Estetik dolgu uygulaması sayesinde dişlerinin arasında bulunan boşlukları kapatabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse ön dişlerinizin arasında bir boşluk var ise ve siz aynaya her baktığınızda bu boşluğu görürsünüz. Dişlerinizin arasındaki boşluğu ortadan kaldırmak ise özgüveninizi yükseltmekte ve gülümsemenizi güzelleştirmektedir.
  • İmplant: Eğer dişlerinizden bir veya birkaç tanesini kaybettiyseniz oluşacak boşluk gülümsemenizin güzelliği açısından zarar verici olacaktır. Bu noktada implant tedavisi sayesinde dişlerinizi geri kazanabilirsiniz ve harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi harika bir gülümsemeye sahip olmak oldukça kolay. Sadece dişlerinizdeki sorunların tespiti ve tedavisi için uzman bir diş hekimine gitmeniz gerekmektedir. Daha güzel bir gülümsemeye sahip olabilmek için haftanın 7 günü Baydent Ağız ve Diş Sağlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Deneyimli doktorlarımız ve son teknoloji ekipmanlarımız ile ağız ve diş sağlığını geri kazanmanız ve harika bir gülümsemeye sahip olmanız için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Sizin en için en uygun tarihe randevunuzu ayarlayabilir ve gülümsemenizi geri kazanmanız için çalışabiliriz.

Call Now Button