fbpx

Lamine, Veneer Dişler Gülüşünüzü Nasıl İyileştirebilir?

Lamine, Veneer Dişler Gülüşünüzü Nasıl İyileştirebilir?

Teeth-Closeup-WEB1-1.jpg

lamine, veneer diş

 

Lamine, Veneer Diş Gülüşünüzü Nasıl İyileştirebilir?

 

Aynaya baktığınızda gülümsemeniz size güven veriyor mu? Gülümsemeniz sağlıklı mı, ancak hala onunla ilgili değiştirmek istediğiniz birçok şey mi var? Lamine, veneer diş gibi günümüzün popüler kozmetik diş tedavileri ile çeşitli estetik kaygıları giderebilir ve paylaşmaktan heyecan duyacağınız ışıltılı bir gülümseme elde edebilirsiniz.

Lamine Kaplamaları Neden Seçmelisiniz?

Diş kaplamaları, diş kusurlarını zahmetsizce maskeleme yetenekleri nedeniyle kozmetik iyileştirme için popüler bir seçimdir. Birkaç diş tedavi seçeneği, kaplamaların çok yönlülüğüyle eşleşebilir.

Bu ince seramik kabuklar, gülüşünüzde en görünür dişlerin ön kısmına yerleştirilir. Porselen, doğal diş minesine benzer bir parlaklık ve yarı saydamlık sağlayarak diğer dişlerinizle mükemmel uyum sağlar. O muhteşem Hollywood gülümsemesine sahip bir ünlü gördüğünüzde ve sırlarının ne olduğunu merak ettiğinizde, cevap muhtemelen lamine veneer kaplamalardır.

Dişler kaplamaların arkasına gizlendiğinden, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli sorunları gizlemek için kullanılabilirler:

  • Yontulmuş dişler

  • Çatlak dişler

  • Kalıcı lekeler

  • Dişler arasındaki boşluklar

  • Küçük, şekilsiz veya aşınmış dişler

  • Hafif çarpık veya yanlış hizalanmış dişler

Lamine Diş Yaptırmak Neleri İçerir?

Tedaviniz, ihtiyaçlarınız, hedefleriniz ve beklentileriniz hakkında açık ve dürüst bir konuşma ile başlar. Oradan, mevcut diş durumunuzun kapsamlı bir muayenesini yapılarak dişlerinizdeki sorunlar ortaya çıkartılır ve acil dişler tedavi edilir.

Diş hekimleriniz kaplama tedavinizin her aşamasında size yol gösterecektir. Tasarım ve şeklin seçiminden ideal renk tonuna kadar diş hekiminiz, cilt tonu ve yüz yapısı gibi görünümünüzü benzersiz kılan tüm faktörleri göz önünde bulunduracaktır.

Profesyonel bir temizliğin ardından diş hekiminiz, kaplama uygulaması için temiz, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için seçilen dişleri hafif bir cila ile hazırlayacaktır. Kaplamalarınızın üretimi için laboratuvara göndermek için hassas ölçüler alacaklardır. Kalıcı protezleriniz bitene kadar geçici protez yaptıracaksınız.

Yaklaşık iki hafta içinde, bitmiş kaplamalar diş hekiminizin ofisine gönderilir. İkinci ve son randevunuzda, kaplamalar kalıcı olarak yapıştırılır ve her zaman istediğiniz rüya gülümsemesiyle ofisten ayrılabilirsiniz!

Lamine Diş İçin İyi Bir Aday mıyım?

Çoğu yetişkin, kaplamalar için mükemmel adaylardır. Ancak, herhangi bir kozmetik prosedürde olduğu gibi, diş hekimleriniz öncelikle dişlerinizin ve diş etlerinizin kaplama tedavisi alacak kadar sağlıklı olup olmadığını belirlemelidir. Ele almak istediğiniz konulara bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için birden fazla tedavi türünü düşünmek isteyebilirsiniz.

En İyi Sonuçlar İçin Tedavileri Birleştirmek

Her gülümseme farklıdır ve bazen istediğiniz sonuçları elde etmek için tek bir tedavi yeterli olmayabilir. Diş hekimi ile görüştüğünüzde, endişelerinizi ve ne elde etmeyi umduğunuzu dinlerler. Ardından gülüşünüzü değerlendirip durumunuzu anladıktan sonra hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak tedavi planını geliştirirler.

Dişleriniz için kaplama yaptırdığınızda, diş hekiminiz tutarlı bir görünüm sağlamak için bunları doğal minenizle eşleştirir. Dişlerinizi önceden beyazlatmak, kaplamaların da daha hafif olacağı ve genel olarak daha canlı bir görünüm yaratacağı anlamına gelir. Durumunuza bağlı olarak porselen kronlar veya ortodonti gibi diğer kozmetik seçenekleri de arayabilirsiniz.

Ne yapmaya karar verirseniz verin, sadece yetenekli ve deneyimli değil, aynı zamanda ne istediğinizi dinlemek için zaman ayıran ve seçeneklerinizi size baskı yapmadan açıklayan bir diş hekimi ile çalışmak çok önemlidir. Bir profesyonelle konuşmadan önce öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin, böylece yaşam tarzınız ve bütçeniz için en iyi kararı verebilirsiniz!

Baydent Ağız ve Diş Sağılığı Kliniğinde daha güzel gülümsemeniz çalışmaktayız. Deneyimli diş hekimlerimiz ve uygun diş tedavisi fiyatlarımızla size hizmet vermek için haftanın 7 günü açığız.

 

Call Now Button