fbpx

Invisaling Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Invisaling Nedir ve Avantajları Nelerdir?

invisalign-dis-teli.jpg

İnvisaling Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Invisaling Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Günümüzde herkes güzel bir gülümseme hayal ediyor. Ancak güzel gülümsemeye sahip olmak için öncelikle dişlerinizdeki sorunları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Çapraşık dişlerde düzeltilmesi gereken sorunlar arasındadır. Bu yazımızda size çapraşık diş tedavisinde diş telinin yanında yeni bir tedavi metodu olan Invisaling hakkında bilgi vereceğiz.

Invisaling nedir?

Inviasling tedavisi çapraşık dişlerin tedavisinde kullanılan ve dişlerinizi saran bir plak çeşididir. Bu plaklar kişiye özel olarak üretilmektedir. İnvisaling tedavisinin en önemli avantajı ise diş tellerinde olduğu gibi metal bloklar içermez ve ortodontik tedavi gördüğünüz dışarıdan anlaşılmaz.

Inviasling Ne İşe Yarar?

Inviasling diş teli kullanmak istemeyen erişkin hastalarda veya çocuklarda diş teli kullanma gerekliliğini ortadan kaldıran bir tedavi biçimidir. Bu tedavi sayesinde gülünüşünüzü güzelleştirebilir ve çapraşık diş sorunundan kurtulabilirsiniz.

Inviasling Avantajları

  • Invisaling Daha İyi Görünüyor

Invisaling tedavisinin en önemli avantajı diş telleri gibi neredeyse görülmemesidir. Tedaviye devam ettiğiniz süre boyunca olumsuz veya sorgulayan bakışlardan kurtulabilirsiniz. Çocuklarda ise arkadaşlarının dalga geçmesinin önüne geçebilirsiniz.

  • Invisaling’i Yemek Yerken Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Evet, yemek yerken plakları takmak zorunda değilsiniz. Yemek yerken çıkartabilir ve yemek bittikten sonra tekrar takabilirsiniz. Günlük kullanım olarak 22 saatlik bir kullanım önerilmektedir.

  • Inviasling ile Ağız Temizliği Daha Kolay

Nasıl yemek yerken plaklarını çıkartıyorsanız dişlerinizi fırçalarken çıkartabilir ve diş temizliğini yaptıktan sonra tekrar takabilirsiniz. Bu sayede hem dişlerinizi fırçalamak hem de diş ipi kullanmak çok daha kolay olacaktır.

  • Invisaling Kullanımı Çok Kolaydır

İstediğiniz zaman çıkarabildiğiniz için kullanımı çok kolaydır. Diş tellerine alışmak zor olsa da bu Invisaling ile çok daha kolaydır. Plastikten yapılmış oldukları için ağzınızda bir ağırlık yapmaz. Genelde diş telleri kullanılmaya başladığı zaman hastalarda ağrı oluşabilir ancak Invisaling ile bu sorun ortadan kalkar. Ayrıca ağız içinize herhangi bir zarar vermez.

Eğer sizde de dişlerinizde çapraşıklık var ise size en uygun ortodontik tedaviyi belirlemek için Baydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gelebilirsiniz. Deneyimli ortodontistlerimiz sizin için en doğru tedaviyi belirleyecek ve en uygun inviasling fiyatlarını sunacaktır. Sizde Inviasling ile ilgileniyorsanız haftanın 7 günü açık olan Baydent’e gelebilirsiniz.

Call Now Button