Site icon Baydent

İmplant’tan neler beklemelisiniz?

diş implantı

Diş implantı yaptırmak, her türlü korku hikayesini içerir, ancak gerçekte, oldukça basit bir işlemdir ve acı verici değildir. Henüz deneyimlemediğiniz diğer tüm şeylerde olduğu gibi, sizi gergin hissettiren bilinmeyenin beklentisidir. İmplant dişler günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır ve implant yaptırmanın hasta için bir zararı bulunmamaktadır.

Baydent Ağız Sağlığı ve Diş polikiniğimizde implantların veya vidalı dişlerin dişlerinin değiştirilmesi gereken hastalarımızın hayatlarını nasıl değiştirdiğini gördük. Bir kez daha istediklerini yiyebilecekler. Diş implantı olarak seçilebilen takma dişler her gün çıkarıp takmaktan tutun dişlerin sallanması gibi bir dizi sorunu beraberinde getirmektedir. Ancak diş implantları bu sorunları doğurmadığı için daha tercih edilebilir bir seçenektir.

Diş implantı sürecinin birkaç aşaması vardır. Gelin hep beraber bu süreci inceleyelim.

  • Muayene

Dental implantları yerleştirebileceğimizden emin olmak için ağzınıza ve çene kemiğinize gerçekten iyi bakmamız gerekiyor. Çene kemiğiniz dejenere olmuşsa implantları destekleyemez. Yine de kemik greftleri ve sinüs kaldırma adı verilen bir teknik kullanarak onu yeniden oluşturmanın yolları vardır. Soruna neden olan üst çene kemiğinizse, çene kemiğine ve üstündeki elmacık kemiğine sabitlemek için ekstra uzun implantlar kullanabiliriz.

Muayene aşamasında hasta tedaviye uygunluğu açısından değerlendirilir ve varsa alternatif tedavi biçimleri hastaya sunulur. Hasta İmplant yaptırmaya karar verdiği zaman tüm süreç detaylı bir biçimde anlatılır.

Eğer hastanın kemik yapısı İmplant işlemi için yeterli değilse kemik geftine ihtiyaç duyulabilir. Kemik greftleri bütünleşirken daha fazla zamana ihtiyaç duyulabilmektedir. Tedavinin zamanı hastanın sağlık ve kemik durumu ile doğrudan ilişkilidir.

  • Prosedür

İnsanlar bunun acı verici olacağından endişeleniyorlar, ancak çene kemiğinde daha az sinir olduğu için lokal anestezik ağrıyı uyuşturmak için yeterli gelmektedir. Kaygı tamamen başka bir konudur. Prosedür biraz zaman alır, bu nedenle derinden rahatlamanıza yardımcı olması için oral veya intravenöz sedasyon isteyebilirsiniz.

  • İyileşme

Gevrek veya çiğnenebilir yiyecekleri çiğnemeyi beklemeden önce implantların çene kemiğinizle kaynaşması için 2-6 ay beklemeniz gerekir. Hemen kuronlar taktırsanız bile (aynı gün dişleri) durum böyledir.

İmplantlarınıza bakmak için yapmanız gereken tek şey diş eti hastalığına yakalanmadığınızdan emin olmaktır. Bunun için günde iki kez 2 dakika fırçalama, günlük diş ipi kullanımı ve düzenli olarak hijyenist ziyaretleri yeterli gelmektedir. Unutulmamalıdır ki dişlerinize iyi baktığınız zaman implantın dişinizde kalıcılık ömrü uzamaktadır.

Eğer sizde deneyimli hekimlerimiz ve uygun İmplant fiyatlarımızdan yararlanmak istiyorsanız bizimle haftanın 7 günü iletişime geçebilirsiniz. Pendik’te yer alan kliniğimizde ağız ve diş sağlığınız için her türlü tedaviyi sizlere sunmaktayız.

Exit mobile version