fbpx

İmplant Tedavisinden Korkmamanız İçin 3 Neden

İmplant Tedavisinden Korkmamanız İçin 3 Neden

dental-implant-500.jpg

implant tedavisi

Implant Tedavisinden Korkmamanız İçin 3 Neden

Dental implantlar(vidalı diş), insan vücuduna uygun yapıları ve uzun ömürleri ile oldukça önemli bir ün kazanmıştır. Implant’ın titanyumdan olması sebebiyle kısa zaman içerisinde çene kemiği ile bütünleşir. İmplant tedavisi Titanyumun kemikle doğal bir uyumu olduğundan, yeni hücreler zamanla büyüyecek ve dental implanta yapışarak bağlantılarını güçlü ve dayanıklı hale getirecektir.

Tabii ki, bunu başarmak için implant cerrahisi gerekmektedir. Ancak implant cerrahisi rutin bir girişimdir, lokal anestezi etkisinde yapıldığı için ağrı hissedilmez, çok az rahatsızlık verir ve eğitimli ellerde başarı oranı çok yüksektir.

İşte implant cerrahisinin endişe edilecek bir şey olmamasının 3 nedeni.

  • Prosedür kesin olarak planlanmıştır. İmplant cerrahisi nispeten küçük bir prosedürdür, çünkü esas olarak tüm yerleştirme detayları genellikle önceden planlanır. Karmaşık durumlar için diş hekiminiz her implantın tam yerini belirlemek için röntgen veya BT görüntüleme kullanabilir ve işlem sırasında kesi yapmak ve implantı tutacak küçük kanalı oluşturmak için kullanmak üzere bir cerrahi kılavuz oluşturabilir.
  • İmplant ameliyatı lokal anestezi ile yapılabilir. İmplantasyon genellikle diş çekiminden daha kolaydır – bu prosedür için yeterince sağlıklıysanız, implant cerrahisi geçirme konusunda sorun yaşamazsınız. Lokal anestezi ile diş hekiminiz siz bilinciniz açıkken sadece implant bölgesini ve çevre dokuları uyuşturacaktır. Bununla birlikte, herhangi bir endişeniz varsa, diş hekiminiz devam etmeden önce bir yatıştırıcı veya anti-anksiyete ilacı da verebilir.
  • İmplant veya vidalı diş minimum rahatsızlık verir. Önceden planlanmış cerrahi kılavuz ve gelişmiş implantasyon teknikleri sayesinde çok az doku bozulması olur ve kesilen dokular normalde kendiliğinden emilen dikişlerle dikilir. Bazı vakalar daha güçlü ağrı kesiciler gerektirebilirken, çoğu zaman aspirin veya ibuprofen gibi hafif bir nonsteroid antiinflamatuar ilaç (NSAID) sonrasında rahatsızlık için yeterlidir.

 

İmplant bölgesi, %95-97 başarı oranıyla oldukça hızlı bir biçimde iyileşir. Kemik entegrasyonundan birkaç hafta sonra (yaklaşık 30 gün) diş hekiminiz önce iyileştirme başlığı takacak ve daha sonra protez diş için ölçü alınacaktır. Daha sonra yeni protez diş implanta yerleştirilir.

Eğer sizde implant hakkında bilgi almak veya implant yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve size özel fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Call Now Button