fbpx

İmplant tedavisinde ağrı hisseder miyim?

İmplant tedavisinde ağrı hisseder miyim?

ince-kemiklere-implant-tedavisi-yapilabilir-mi_20190828160637.jpg

Dental İmplantlar, protezler, köprüler ve kök kanallarına ideal bir alternatif sunar. Ancak bu diş tedavilerinden farklı olarak diş implantları cerrahi olarak yerleştirilir. Cerrahi prosedürlerin doğası gereği, hastaların “Diş implantları ağrılı mı?” diye sorması yaygındır.

Bu sorunun cevabı 2 kısımda açıklanabilir: işlem ve iyileşme süresi.

Diş İmplant İşlemleri Ağrılı mı?

Tek diş implantları yerleştirilken bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Lokal anestenizin etkisiyle gerek diş etininin kesilmesi gerekse implantın yerleştirilmesi sırasında ağzı hissedilmez. Yaygın olarak baskı veya karıncalanma benzeri bir duygu hissetmeniz olasıdır.

Eğer tam ağız diş iplantı veya İmplant üstü köprü yaptırıyorsanız bu işlemi parçalar halinde veya tek seferde yaptırabilirsiniz. Parçalar halinde olduğu zaman lokal anestezi yeterli görülürken tek seferde yaptırırsanız sizi uyutulmanız gerekebilir. İşlemin detaylarını diş hekiminizle görüşebilirsiniz.

İyileşme Dönemi Ağrılı mı?

Anestezinin etkisi geçtikçe, ilk birkaç gün biraz hassasiyet yaşayabilirsiniz. Ağrı hissedilme durumu çok yaygın olmamakla birlikte diş hekiminiz size ağzı kesici verebilir. Bu arı kesicileri ilk birkaç gün içerisinde kullanarak ağrı hissetmezsiniz. Birkaç gün sonra genellikle başka bir ağrı kesiciye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Eğer 72 saat sonra ciddi bir ağrı hissederseniz, tıbbi yardım almalı veya takip için diş hekiminizle randevu almalısınız. Diş hekiminizle birlikte oluşabilecek şiddetli ağrıların önüne geçebilirsiniz.

İmplantlarınız için “6 aylık iyileşme süresi” diye bir şey duyabilirsiniz bu süre implantların çene kemiğine tam olarak kaynaşması için verilen süredir. Bu süre içinde implantlar çene kemiğine tam olarak kaynaşır. İmplant yerleştirildikten 3 ay kadar sonra İmplant üstü protez yerleştirilir. Bu işlem için öncelikle yapılacak diş için ölçü alınır ve daha sonra dişler yerine yerleştirilir. Bu süreçte herhangi bir ağzı hissetmezsiniz ve lokal anesteziye gerek yoktur.

Eğer sizde İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız dünyaca ünlü markaları kullandığımız İmplant tedavisi seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kaliteli İmplant markalarını sizlere en uygun fiyatlar ile sunuyoruz. Sizde İmplant veya vidalı diş tedavimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pendik’in en geniş doktor kadromuz ile haftanın her günü hizmetinizdeyiz.

 

Call Now Button