İmplant Diş – Vidalı Diş

Kampanyalı İmplant Diş Fiyatları İçin Tıklayınız 

 

İmplant Diş Nedir?

Günümüzde teknolojinin hızlı bir biçimdeki gelişmesi sonucu tıp alanında birçok yenilik de ortaya çıktı. Bu yeniliklerin bir kısmıda diş hekimliği alanında gerçekleşti.

Eksik olan dişler sağlık ve estetik açıdan sorun oluşturur. Yukarıda bahsettiğimiz yeniliklerden birisi de vidalı diş veya dental implant da denilen diş implantlarıdır.

İmplant nedir?

Diş İmplantı veya dental implant denildiği zaman eksik dişlerin yerine çene kemiğine vidalanan titanyumdan oluşan vidalar akla gelmektedir. Vidaların üzerine diş protezi yerleştirilerek implant süreci tamamlanır. İmplant tedavisinin en önemli avantajlarından birisi komşu dişlere zarar vermemesidir. İmplantlar diş veya vidalı diş kökün yerini alır ve doğal dişler gibi hareket ederler. Yemek yemekte sorun olmadığı gibi istediğiniz gibi dişlerinizi gösterebilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

18 yaş ve üzerinde kemik gelişimini tamamlamış bireyler implant diş tedavisi yaptırabilir. Operasyon öncesinde çene yapısının implanta uygun olma durumu röntgen çekilerek öğrenilir. Şeker hastalarında hastalığın düzene girmiş olurken kan sulandırıcı ilaç kullananların ise tedaviye başlamadan önce ilaç kullanmayı bırakmaları gerekmektedir.

İmplant Diş tedavisi süreci?

İmplant diş tedavisi yapılmadan önce hastaya hafif bir sedasyon verilir. İşlemden önce röntgen çekilmeli ve çene kemiğinin durumu öğrenilmelidir. Hastanın panaromik filmi çekildikten sonra çekilen filmler incelenir ve bir planlama yapılır. Bu aşamadan sonra hastanın çene kemiği incelenir ve hangi implantın daha uygun olacağına karar verilir. İmplant tipine karar verildikten sonra bölge uyuşturulup yapılan operasyonla İmplant yerleştirilir.

En az iki ay beklendikten sonra İmplant diş yerine yerleştirilir.

İmplantın Dişin Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların veya dental implantların ömürleri 30 yıla kadar uzayabilmektedir. İmplantlara iyi bakılıyorsa eğer daha uzun bir kullanım süresi mümkündür. Sigara kullanımı, alkol kullanımı veya asitli içeceklerin kullanımı implantların ömrü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Ağız hijyeninde implantlar veya vidalı dişler üzerinde önemli bir etkisi vardır. Ağız hijyeninin kötü olduğu durumlarda implant’ın kaybedilme ihtimali vardır. Bu sebeple İmplant yaptıran hastaların ağız sağlığına önem göstermesi oldukça önemlidir.

İstanbul Pendik bölgesinde yer alan Diş Polikliniğimizde profesyonel ekibimiz sizi uzman doktorlarımız ile buluşturarak en uygun ve en kaliteli İmplant seçeneklerini sizlere sunmaktadır. Eğer sizde İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız ücretsiz muayene imkanından faydalanabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız en uygun ve en kaliteli İmplant diş seçenekleri ve implant diş fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul bölgesinde en uygun implant diş fiyatları bizdedir.

Implant Diş Fiyatı Nedir?

Implant Diş Fiyatı için lütfen sayfanın üst kısmında yer alan bağlantıya tıklayınız. Pendik’te yer alan kliniğimiz size İstanbul’un en iyi implant diş fiyatlarını sunmaktadır. Deneyimli hekim kadromuz ve güler yüzümüzle her zaman yanınızdayız. Eğer sizde implant diş yaptırmayı düşünüyorsanız ve en uygun implant diş fiyatını arıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Baydent diş polikliniği Pendik bölgesinde İstanbul’un en iyi implant diş fiyatlarını sunmaktadır.

 

SERTİFİKALAR

NucleOss: FDA CE 

Mis Implant: FDA ISO14001

Dentium Implant: FDA CE

 

Ücretsiz İmplant Randevusu Almak İçin Bizimle İLETİŞİME GEÇİNİZ

Telefon:: +90 5053242912

Whatsapp: +90 5053242912

Mail: info@baydent.com.tr

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Gülşen Sk. No:10/B, 34893 Pendik/İstanbul 

previous arrow
next arrow
Slider

 

 

 

 

 

 

WhatsApp