Site icon Baydent

İmplant, Vidalı Dişler Hakkında Sıkça Merak Edilenler

İmplant, Vidalı Dişler Hakkında Sıkça Merak Edilenler

İmplant, Vidalı Dişler Hakkında Sıkça Merak Edilenler

Günümüzde diş implantları veya vidalı dişler eksik dişlerin yerine yerleştirmede en iyi seçeneklerden birisidir. Ancak hastalar kendilerinin implant yaptırmak için uygun olup olmadığı konusunda soru işaretleri taşımaktadır. Bu yazımızda bu soru işaretlerinin bir kısmını cevaplayacağız.

 

İmplant kimler yaptırabilir?

Sağlık durumu iyi olan, diş etlerinde periodonti gibi bir hastalık bulunmayan hemen her birey implant yaptırabilir. İmplant yapılmadan önce röntgeniniz çekilir ve çene kemiklerinizin implant, vidalı diş için yeterli olup olmadığına bakılır. Eğer çene kemiği kütlesinde azalma var ise bu bölgeye kemik greftleri eklenerek kemik dokusunun tekrar oluşması sağlanabilir. Ayrıca implant yaptırmak için hastanın 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise hastanın kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekliliğidir.

Şeker hastalığı gibi çeşitli hastalıklar implant yaptırmanız için önünüze engel çıkartabilir. Diş hekiminize varsa mevcut sağlık sorunlarınızı söylemeniz ve tedavinizi ona göre planlamanız gerekmektedir.

Ayrıca implant yaptıracağınız doktor seçimi de olukça önemlidir. Doktorunuzu seçmeden önce onun deneyimli olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

 

İmplant İçin Doğru diş hekimini seçmek

Doğru diş hekimini seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır.

  • İlk olarak diş hekiminin deneyimini dikkate almalısınız.

  • Diş hekiminizin implant eğitimi alıp almadığından emin olun.

  • Diş doktorunuz eski hastalarını inceleyin.

  • İlk konsültasyonda merak ettiğiniz tüm soruları sorun.

  • Sorularınız cevaplandıkça süreç hakkında kendinizi daha rahat hissedeceksinizdir.

Sizin için doğru diş hekimini ve implant markasını seçmek oldukça önemlidir. Diş doktorunuz her aşamada sizi bilgilendirmesi gerekir. Ayrıca süreç ile ilgili bilgiler vermeli ve süreci doğru bir biçimde yönetmelidir. Amaç sadece gülümsemenizi güzelleştirmek değil aynı zamanda hayat kalitenizi uzun süreli olarak arttırmaktır.

İmplant Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant bakımının en önemli noktası diğer dişlerde olduğu gibi ağız içi hijyeninizi üst seviyede tutmaktan geçer. Bunun için günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamanız ve diş ipi kullanmanız gerekmektedir. İmplant yapılan dişlerinizi güzelce fırçalayın ve dişlerin arasında kaçmış olabilecek yemek artıklarını diş ipi vasıtasıyla çıkartın. Bunun yanında sigara içmenin implant ömrünü kısalttığı düşülmektedir. Sağlığınız için sigarayı bırakın. İmplantlarınızın hijyeni konusunda diş doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Diş doktorunuz size diş ipi ve diş fırçası seçiminde yardımcı olacaktır. Ayrıca diş hekiminiz size dikkat etmeniz gereken noktaları söyleyerek diş sağlığınız için önemli bilgilendirmeler yapacaktır.

Baydent Ağız ve Diş Sağlığı olarak dünyanın en kaliteli implant markalarını en uygun fiyattan hastalarımıza sunmaktayız. Deneyimli doktorlarımız ise implant operasyonu sürecini sorunsuz bir şekilde atlamanız için yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi almak için sizi ücretsiz muayenemize bekleriz. Kliniğimiz haftanın 7 günü açıktır.

 

Exit mobile version