fbpx

İmplant Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant Bakımı Nasıl Yapılır?

implant-dis-bakimi.jpg

İmplant Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant Temizliği Nasıl Yapılır?

İmplant tedaviniz bittikten sonra artık bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Nasıl kendi doğal dişlerinize dikkat etmeniz gerekiyorsa implant dişlerinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer sizin için hazırladığımız önerilere uyarsanız yeni implantlarınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

İmplantlar hem hissiyat olarak hemde çiğneme katkısı ve görünüm olarak doğal dişlerinize en yakın tedavi yöntemidir. Onları uzun yıllar boyunca kullanmak sizin en doğal hakkınızdır.

İlk olarak dişlerinizi fırçalarken orta veya yumuşak kıllı fırçalar kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca diş etlerinizin kenarlarını mutlaka fırçalamalısınız.

İmplant dişlerinizin arasında boşluk var ise o bölgeleri bakteri birikmemesi için mutlaka fırçalamanız gerekmektedir. Bakteri oluşumunu engellemek implantın sağlığını önemli ölçüde arttıracaktır.

Oluşabilecek diş eti hastalıklarının önüne geçilebilmesi için diş hekimizi 3 veya 6 aylık aralıklarla ziyaret etmeniz gerekmektedir. Muayene sonucuna bağlı olarak gerekebilecek tedavilere hızlı bir biçimde başlamalısınız.

  • Proteziniz çıkıyorsa İmplantı Temizleyin

Protez dişinizi çıkartıp onun altını da güzelce temizlemeniz gerekmektedir. Diş fırçası ile o bölgeleri fırçalamak temizlik için önemli bir adımda. Bu sayede ağız kokusunun ve protezin altında bakteri birikimini önlemiş olursunuz. Protezini çıkarttıktan sonra onu da fırçalamanız ve temizlenmeniz gerekmektedir.

 

  • Diş Doktorunuzu Düzenli Ziyaret Edin

İmplant yaptırdıktan sonra dişlerinizi diş hekiminize göstermeniz gerekmektedir. Bu ziyaretler sayesinde dişlerin durumu kontrol edilebilir ve dişlerde hasar var ise tedavi edilebilir. Erken teşhis birçok noktada olduğu gibi bu konuda da oldukça önemlidir. Geç kontrolün oluşturabileceği sorunları engeller.

 

  • Daha Sağlıklı Bir Yaşam

İmplant yaptırdıktan sonra onun daha uzun süreli sizinle birlikte olmasını istiyorsanız eğer sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikli olarak sigara içmek birçok sağlık sorununu tetiklediği gibi implantlarınızın ömrünü de kısaltabilir. Bu nedenle sigara içmeyi bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı beslenmek ve bolca vitamin almak ağız sağlığınızı korumak için oldukça önemlidir.

 

  • Diş Taşı Temizliği veya Diş Temizliği Yaptırın

Eğer ağız sağlığından bahsediyorsak diş taşları bunun önünde büyük bir engeldir. Diş taşlarının temizlenmesi diş çürüklerini önleyebileceği gibi çene kemiğinizin küçülmesini de engeller.

Yukarıdaki bilgilere dikkat etmeniz, uzun yıllar boyunca implant dişlerinizin faydalarından yararlanmanızı sağlamaya yardımcı olacaktır. Herhangi bir aşamada endişeleriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İmplant dişlerinde normal dişler gibi temiz tutulmaya ihtiyacı vardır. Eğer dişlerinizde enfeksiyona sebep olabilecek bir sorun varsa o sorunun en kısa zamanda tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda implantınızın ömrü önemli ölçüde azalacaktır.

  • Arayüz Fırçası ve Diş İpi Kullanın

Normal diş fırçaları dişlerinizin arasındaki boşlukları temizlemede çok iyi değildir. Bu nedenle arayüz fırçası ve diş ipi kullanarak diş temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Son söz olarak implant dişlerinizi temiz tutmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Eğer dişlerinize gereken önemi verirseniz çok sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Baydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak deneyimli doktorlarımız ve dünyanın en iyi markaları ile hizmetinizdeyiz. Eğer sizde implant yaptırmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz muayene ve uygun fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Call Now Button