fbpx

İmmediate İmplant Nedir ve Avantajları Nelerdir?

İmmediate İmplant Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Günümüzde diş implantları oldukça hızlı bir biçimde yaygınlaşmaktadır. Bunun nedeni çene kemiğinize yerleştirilen implantlar sayesinde yeni dişinizi kendi dişiniz gibi kullanmanızdır.Titanyumdan yapılan İmplant kemiğiniz ile mükemmel bir uyum gösterir. Normal şartlar altında İmplant yaptırma uzun süreli bir tedavidir ancak immediate implantlar sayesinde İmplant tedavisini çok hızlı bir şekilde yaptabilirsiniz.

Birçok insan 4aya kadar süren bu tedavi sürecini yaptırmak istemez bu nedenle İmplant tedavisi seçeneğine uzak bakmaktadırlar. Elbette immediate implantlar her hasta için uygun bir seçenek değildir. İlk muayeneden sonra diş doktorunuz hemen İmplant seçeneğine uygun olup olmadığınıza karar verecektir.

Hemen İmplant Yerleştirme Nedir?

İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra aynı gün İmplant üstü protez için ölçü alınır ve aynı gün yeni dişleriniz takılır. Aslında normal İmplant işlemi ile hemen hemen aynıdır ancak çok daha dikkatli olunması gerekir ve iyice düşünüp karar verilmesi gereken bir işlemdir.

İmplant yaptıracağınız zaman karşınıza 3 farklı seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ilki İmplant yerleştirildikten sonra 48 saat içinde tedavinin tamamlanmasıdır ki bu işleme İmmediate İmplant adı verilir. İkinci seçenek implant yerleştirildikten sonra tedavinin tamamlanmasıdır. Son seçenek ise 3 ile 6 ay arasında tedavinin tamamlanmasıdır. Burada önemli olan hastanın mevcut sağlık durumunu iyi anlamak ve ona göre hareket etmektir.

İmmedite İmplantın Faydaları ve Zararları

İmmediate İmplantlar hem hasta için hemde diş doktorunuz için oldukça faydalıdır. Gelin İmmediate implantların yararlarını inceleyelim

İmmediate İmplant Avantajları

  • Diş implantı yapımında zamandan tasarruf etme
  • Daha kolay bir işlem
  • Dokularda daha az hasar
  • Yüksek hasta memnuniyeti

Aynı zamanda immediate implantlar bazı riskleri beraberinde getirir.

İmmediate İmplant Zararları

  • İmplantı yapan diş doktoru ile genel diş sağlığınız ile ilgilenen doktor arasında yüksek uyum
  • Bazı durumlarda İmplant yerleştirildikten sonra iyileşme süreci gerekebilir.
  • Her hastada uygulanamaz. Kemik durumu ve hastanın sağlığı çok önemlidir.

Diğer diş değiştirme biçimleriyle karşılaştırıldığında, hemen yerleştirme iş akışınızı basitleştirme ve hastalara genel olarak daha iyi bir deneyim sunma potansiyeline sahiptir.

İmplant Tedavisine Karar Vermek

Seçeceğiniz İmplant markalarının hemen İmplant veya immediate İmplanta uygun olması gerekmektedir. Seçeceğiniz İmplant sitemi bu işlem için uygun olmalıdır ve yüksek kalitede olması gerekmektedir. Eksik dişlerinizi geri kazanmada İmplant seçeneği oldukça önemlidir ve günümüzde immediate İmplant seçeneği ile büyük kolaylık oluşmaktadır. Diş hekiminiz ile birlikte sizin için hangi seçeneklerin daha uygun olacağını konuşmanız ve sizin için en iyi İmplant markasını seçmeniz gerekmektedir.

Baydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak hastalarımıza dünyanın en iyi tedavi seçeneklerini en uygun fiyatlarla sunmaktayız. Çalıştığımız İmplant markaları alanlarında dünyanın en iyi seçenekleri arasında gösterilmektedir. Eğer sizde İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve avantajlı immediate implant fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

 

Call Now Button