fbpx

Diş sağlığınızı ertelemeyin!

0553 947 94 34

Türkiye’nin Gururu

Endodonti – Kanal Tedavisi

Endodontistler tarafından yapılan kanal tedavisi, dişin içinde yer alan damar ve sinir topluluğunun hastalıklarını tedavi etmek amacıyla yapılan uygulamaların tümüne verilen addır. Kanal tedavisi, dişlerde problem yaratan ağrı, apse ve kist oluşumuna sebep olan iltihaplı veya ölü diş pulpasının, yer aldığı kök kanallarından çıkartılması ve bu boşluğun sağlığa zararsız bir maddeyle tam olarak doldurulması işlemini kapsar.


DAHA FAZLA OKU


Ortodonti- Diş Teli

Ortodonti, alt ve üst çenenin yanı sıra çapraşık dişlerin uyumunu teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.
Ortodontik problemler aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir,
Genetik etkenler,
Doğumsal anomaliler,
Yanlış solunum,
Parmak emme ve uzun süreli emzik kullanma,
Süt dişlerinin çürükten ötürü erken kaybedilmesi,
Diş gıcırdatma (Bruksizm),
Düşme veya çarpma sonucunda oluşan travmalar


DAHA FAZLA OKU


Protez Diş

Farklı nedenlerden ötürü kaybedilmiş dişlerin yerine yapılan protez dişler, günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır. Ağızda eksik olan dişler estetik açıdan olduğu kadar kişinin genel sağlığı açısından da büyük önem taşır. Protez dişin amacı, hastanın kaybolan fonksiyonlarının geri kazandırılmasıdır.

Diş protezler; sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak 3 ayrı başlığa ayrılır.


DAHA FAZLA OKU


Diş İmplantı

İmplant herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerin, fonksiyon ve görünüşünü tekrar kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak adlandırılmaktadır.DAHA FAZLA OKU


Uz. Dr. Işıl BAYRAK

MİSYONUMUZ


Baydent Diş Kliniği olarak misyonumuz ; hizmet kalitemizi her an geliştirerek ilerlemek, bilim ve teknolojiye odaklı çalışma ortamımızda yenilikleri takip ederek hasta memnuniyetini en iyi şekilde karşılamaktır.
Baydent Diş

Baydent Diş

Uzman Diş Hekimi

Işıl BAYRAK


İstanbul ÜniversitesiBaydent Diş

Diş Hekimi

SEMİH KALKAN


Marmara Üniversitesi
Diş Hekimi

Muhammet Hakkı Bostan


Bezmialem Vakıf ÜniversitesiBaydent Diş

Diş Hekimi

ŞABAN ÇOŞTU


Bülent Ecevit ÜniversitesiBaydent Ağız Ve Diş Sağlığı

KLİNİK HİZMETLERİMİZ

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, teşhis ve tanı konması anlamına gelmez.

Baydent Diş

Zirkonyum Dişler

Zirkonyum diş nedir?


Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır.


Baydent Diş

Porselen Lamina Dişler

Porselen lamina diş nedir?


Latince yaprak demektir. Dişlerin kesilmeden sadece ön yüzlerinin 0.3-0.7 mm inceltilerek yapılan ve sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği yöntemdir. Bu inceltilen alana porselen diş laminalarının yapıştırılma işlemidir.


Baydent Diş

Protetik

Protetik Diş Tedavisi


Dişlerin, ağız boşluğunun, çenelerin ve ilgili dokuların hastalıklarını ve anormalliklerini tanıyacak, tedavi edecek ve koruyucu hekimlik önlemlerini alabilecek becerilere sahip dişhekimleri yetiştirmektir.


Baydent Diş

İmplant

İmplant Nedir?


İmplant  herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerin, fonksiyon ve görünüşünü tekrar kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak adlandırılmaktadır.Baydent Diş

Periodonti

Diş Eti Hastalıkları


Periodontal hastalıklar dişeti ve dişleri destekleyen diğer dokuları etkileyen iltihabi hastalıklardır. Bu hastalıklar erken dönemde teşhis edildiklerinde kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilirler. Dişeti hastalığı toplumumuzun çoğunluğunu etkileyen bir hastalık olmasına rağmen; etkeni, sonuçları ve tedavisi konusunda çok az bilgiye sahip olunan ve sinsice seyreden bir hastalıktır. Dişeti hastalıklarının önlenmesi veya tedavisi; doğal dişlerin korunması yanında, daha rahat çiğnemenin ve daha iyi bir sindirimin sağlanması gibi diğer faydaları da beraberinde getirir.


Baydent Diş

Ortodonti-

Diş Teli Ve Estetiği


Ortodonti, alt ve üst çenenin yanı sıra çapraşık dişlerin uyumunu teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.
Ortodontik problemler aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir,
Genetik etkenler,
Doğumsal anomaliler,
Yanlış solunum,
Parmak emme ve uzun süreli emzik kullanma,
Süt dişlerinin çürükten ötürü erken kaybedilmesi,
Diş gıcırdatma (Bruksizm),
Düşme veya çarpma sonucunda oluşan travmalar


Baydent Diş

Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi


Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüzde, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır.


Baydent Diş

Pedodonti

Çocuk Diş hekimliği


Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği), 0-16 6ti (Çocuk Dişhekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal  ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini  amaçlayan bir anabilim dalıdır. Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalı.BİZE ULAŞIN


HİZMET SAATLERİ


Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz
08:00 AÇILIŞ 23:00 KAPANIŞ
Pazar Günleri
09:00 AÇILIŞ 18:00 KAPANIŞ

İLETİŞİM DETAYLARI


Pendik / İSTANBUL

İnfo@baydent.com.tr

0553 947 94 340216 390 90 93

© Copyright 2019   |   Tüm Hakları Saklıdır.

Baydent Diş
Call Now Button