Site icon Baydent

Gülümseme Tasarımı ve Hollywood Gülümsemesi

Hollywood gülümsemesi, gülüş tasarımı

Gülüş Tasarımı ve Hollywood Gülümsemesi

Gülümseme Tasarımı ve Hollywood Gülümsemesi

Herkes dişlerinin güzel görünmesini ister ve gülümseme tasarımı sayesinde bu mümkün. İnsanların arasında özgürce gülümsemek ve güzel gülümsemesini herkese göstermek ister. Televizyon veya film izlerken gördüğünüz ünlülerin dişlerine sahip olabilirsiniz. Lamine Veneer diş kaplamaları ve gülümseme tasarımı sayesinde gülümsemenizi mükemmelleştirmek artık mümkün.

Mükemmel Gülümseme İçin Lamine Diş

0,2 ile 0,5 milimetre arasında değişen kalınlığa sahip ince kaplamalar olan lamine dişler dişlerin üstüne yapıştırılır. Yapı olarak ise kompozit, seramik veya zirkonyum oksit maddesi kullanılır. Işık geçirgenliği oldukça yüksektir bu durum ise dişlerin kendi dişiniz gibi durmasını sağlar. Lamine kaplamalar gülümsemenizi mükemmelleştirmeyi sağlar.

Estetik bir Görünüm Sağlar

Dişlerdeki tüm kusurlar; sararmış, renk değişimleri, şekil bozuklukları, dişteki çatlaklar lamine diş kullanarak ortadan kaldırılabilir. Lamine dişler ince bir kaplama olarak dişin ön yüzünü örttüğü için ortaya çok güzel bir görüntü çıkar. Ayrıca dişlerin arasındaki boşluklar lamine diş kullanılarak kapatılabilir.

Gülümseme tasarımı, Hollywood gülüşü

Halk arasında gülümseme tasarımı veya Hollywood gülüşü olarak da bilinen lamine diş birçok ünlü insanın tercih ettiği bir tedavi yöntemidir.

1940’lı yıllarda Amerikada ortaya çıkan gülüş güzelleştirme eski zamanlarda dişlere beyaz tabakalar yapıştırılarak kullanılıyordu. O zaman kullanılan bu yöntem sadece birkaç saat etkisini sürdüyordu. Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde diş güzelleştirme yıllar boyunca dayanabilmektedir.

Gülümseme Tasarımı, Lamine Diş Sağlıklı Dişlere Uygulanabilir

Lamine diş taktırmadan önce dişlerinizdeki mevcut sorunları çözmeniz gerekmektedir. Bu sayede ilerleyen zamanlarda lamine yapıştırılan dişlerde herhangi bir müdahaleye gerek kalmaz. Özellikle çürük dişler, diş et sorunları, kanal tedavisi gibi işlemlere ihtiyacınız varsa önce bu işlemleri yaptırmanız gerekmektedir.

Gülümseme Tasarımı, Lamine Yapıştırılmadan Önce Dişler Küçültülür

Yukarıda söylediğimiz gibi lamine dişler gerçek dişlerinizin üstüne yapıştırılır. Yapıştırma işlemi için mevcut dişlerinizin kazınması gerekmektedir. Ancak bu işlem için endişelenmenize gerek yoktur. 0,1 ile 0,3 milimetre arasında küçültülen dişler lamine diş için tutuculuk görevi görmektedir.

Gülümseme Tasarımı, Lamine Diş Uygulaması

Diş teknisyeni iki yöntem kullanarak lamine dişlerini yapar. Bu yöntemlerden ilki katlar halinde uygulama tekniğidir diğeri ise yüksek basınlç ve sıcaklık altında enjeksiyon yardımıyla yapılmasıdır. Bu iki yöntemde kullanılabilir ve diğerine bir üstünlüğü yoktur. Burada önemli olan teknisyenin dişleriniz için en doğru lamineleri hazırlamasıdır.

Zirkonyum kaplamalar yapılırken dişçinizin aldığı ölçülere göre yapılır. Bu noktada ölçünün doğru bir biçimde alınması önemlidir. Doğru bir biçimde alınan ölçüler dişleriniz ile kusursuz bir biçimde örtüşür.

Son aşamada ise lamine kaplamalar hastanın dişlerine yapıştırılır. Yapıştırma esnasında diş hekiminiz doğal dişlerinize en uygun rengi seçer. Birkaç seansın ardından yeni dişlerinize kavuşursunuz. Lamine dişler takıldıktan sonra artık mükemmel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Eğer sizde gülümsemenizi güzelleştirmek, ünlü gülümsemesi veya Hollywood gülümsemesine sahip olmak istiyorsanız haftanın her günü Baydent Ağız ve Diş Sağlığı kliniği ile iletişime geçebilir ve ücretsiz muayene, haftanın 7 günü açık olma ve uygun fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Exit mobile version