fbpx

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

2021-06-22_151150.jpg
Diş beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Sararmış dişlerin estetik bir kaygıya sebep olabileceğini ve kişiyi gülümsemekten soğutabileceğini hepimiz biliyoruz. Her ne kadar diş doktorlarının yaptığı diş taşı temizleme veya diş beyazlatma gibi işlemler olsa da birçok insan dişlerinin beyazlatmak için dişçiye gitmeyi tercih etmiyor. Sizin için evde dişlerinizi nasıl beyazlatabileceğinizi anlattık.
Çoğu diş beyazlatma ürünündeki peroksit içeriği, aslında mineyi beyazlatan ve dişlerinizi daha beyaz yapan şeydir. Beyazlatma tedavisinin gücü, tipik olarak, beyazlatma ürününde bulunan peroksitin gücüne bağlıdır. Diş beyazlatma ürünlerindeki mevcut peroksit yüzdeleri %10, %16 ve %22’dir.
Diş beyazlatmayı düşünüyorsanız, önce diş hekiminizle diş beyazlatma hakkındaki detaylı bilgileri almanız gerekmektedir. Dişlerinizin ve diş etlerinizin beyazlatma işleminden geçecek kadar sağlıklı olup olmadığını yalnızca diş hekiminiz size söyleyebilir. Diş beyazlatma işleminden önce dişlerinizdeki mevcut sorunların tedavi edilmesi gerekmektedir.
Diş hekiminiz dişlerinizi beyazlatmak için bir aday olduğunuzu belirlediyse, hangi diş beyazlatma yöntemini seçeceğinize karar vermeniz gerekecektir. 

Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma mükemmel sonuçlar sunar. Bu tedavi seçeneği diş muayenehanesinde gerçekleştirilir ve hızlı bir şekilde, genellikle bir saatten biraz fazla bir sürede yapılabilir. Ofis içi beyazlatma pahalıdır, ancak anında sonuç alarak kazandığınız zaman bu seçeneği cazip hale getirebilir.

Diş Beyazlatma Tepsileri ve Jelleri

Diş beyazlatma tepsileri ve jelleri etkilidir, ancak istenen sonuçların elde edilmesi ofis içi beyazlatmadan daha uzun sürer. Jeldeki peroksitin gücüne bağlı olarak, bu şeffaf tepsiler genellikle günde birkaç saat veya gece boyunca giyilir ve herhangi bir sonucun fark edilmesi 3 gün ile birkaç hafta arasında sürebilir. Temel olarak iki tür diş beyazlatma tepsisi ve jeli vardır: diş hekiminizden satın alınanlar ve tezgahta satın alınanlar. Her ikisi de dişlerinizi beyazlatacak olsa da, ikisi arasında belirgin farklılıklar vardır. Diş hekiminin diş beyazlatma kitleri, tezgahta satın alınan beyazlatma kitlerine göre daha güçlü peroksit beyazlatma ajanı içerdiğinden daha hızlı ve daha etkili sonuçlar verir. Diş hekiminden alınan plakların ve jellerin bir diğer faydası, plakların özel olarak üretilmiş olması ve dişlerinize tam olarak uymasıdır. Tezgah üstü plaklar genel boyuttadır ve ağartma maddesinin diş etlerinizle temas ederek tahrişe neden olmasına neden olabilir. 

Diş Beyazlatma Şeritleri

Diş beyazlatma şeritleri ülke çapındaki her eczanede satılmaktadır. Tezgahta satılan bu beyazlatma şeritleri oldukça ucuz, kullanımı kolay ve çoğu gerçekten işe yaramaktadır. Diş beyazlatma şeritlerinin, içerdikleri peroksitin gücüne bağlı olarak istenen sonuçları vermesi daha uzun sürebilir.

Diş Beyazlatıcı Diş Macunları

Diş beyazlatıcı diş macunu, yüzey lekelerini çıkarmak için hafif aşındırıcılar içerir. Bazı beyazlatıcı diş macunlarında, lekelere karşı normal diş macunlarından daha etkili olan ek parlatıcı maddeler ve özel kimyasallar olabilir, ancak diş beyazlatıcı diş macunu, dişlerinizi gerçekten “beyazlatmak” için tasarlanmamıştır.

Diğer Diş Beyazlatma Ürünleri

Beyazlatıcı sakız, diş ipi ve gargaralar da dahil olmak üzere her zaman yeni diş beyazlatma ürünleri ortaya çıkıyor. Bu ürünler nispeten yeni olsa da, bu beyazlatma ürünlerinin etkinliğini kanıtlamak veya çürütmek için çok fazla araştırma yapılmamıştır.

Eğer dişlerinizi beyazlatmak için uzman bir diş kliniği ile görüşmek ve neler yapabileceğiniz konusunda bilgi almak isterseniz bizimle haftanın 7 günü iletişime geçebilirsiniz ve uygun diş beyazlatma fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Call Now Button