fbpx

E-Max ve Zirkonyum Diş Arasındaki Farklar

E-Max ve Zirkonyum Diş Arasındaki Farklar

zirconium_crowns_vs_e-max_crowns-770x460-1.jpg

Zirkonyum ve Emax diş arasındaki farklar

Diş kronları söz konusu olduğunda modern diş hekimliğinin sunduğu en iyisini arıyorsanız, kesinlikle tam seramik kronları tercih etmelisiniz. Şu anda mevcut en iyi malzemeler zirkonyum diş ve E.MAX seramikleridir. Bu malzemelerden yapılan kuronlar mükemmel estetik, üstün kalite ve sağlamlık sağlamaktadır. Doğal dişi taklit etme yetenekleri vardır, bu da onları estetik açıdan oldukça değerli kılar. Uzun süreli güzel bir gülümseme garantilidir.

 

Zirkonyum diş nedir?

Zirkonyum malzeme, seramik kron üretimi hakkında konuştuğumuzda en üstte yer alır. Zirkonya, beyaz, toz haline getirilmiş bir metal oksit olan Zirkonyum Dioksittir. Aynı zamanda seramiktir. İnanılmaz derecede güçlüdür, aşınmaya karşı dayanıklıdır ve kırılması oldukça zordur. Sertliği ve sağlamlığı nedeniyle mekanik özellikleri açısından doğal dişin özelliklerine çok benzeyen biyo uyumlu malzeme.

 

Zirkonyum diş görüntüsü

Mekanik özelliklerinden dolayı ön ve arka bölgelere yerleştirmeye uygundur. Seramik beyaz bir kapağa yerleştirilerek doğal dişin yarı saydamlığı ve ışık kırılması sağlanır. Doğal bir dişin görüntüsünü sağlar ve parlak bir gülümsemeyi garantiler.

 

E.MAX diş nedir?

E.MAX, tamamen seramik bir sistem olan Lityum Disilikat camdır. Estetik açıdan en tatmin edici seçeneklerden biridir, üzerine porselen yerleştirilerek inanılmaz bir şeffaflık ve diğer doğal dişlerle uyumlu çok gerçekçi görünümlü bir diş elde edilir.

E.MAX porselen kaplamalarda dişlerde kesme ve küçültme yapılmaz. Maksimum 1,5 milimetreye kadar inceltme yapılır. Bu nedenle sağlıklı ve doğal dişlere zarar vermeden yapılan bir tedavidir.

 

Ne kadar Sürer?

E.MAX kaplamalar her biri 45 dakika süren 2 seansta tamamlanır.

 

E.MAX ve zirkonyum diş arasındaki fark nedir?

Altında koyu renkli dişler olan kuronlar için zirkonyum önerilir çünkü opaklık gölgelemeyi gizler. Hem E.MAX hem de zirkonyum kuronlar, kırık veya başka şekilde hasar görmüş dişleri, ciddi şekilde çürümüş dişleri, eksik dişleri, renksiz dişleri veya çarpık dişleri düzeltmek için kullanılabilir. Her iki malzeme de metal çizgiler gösteren eski PFM kronlarının yerini alabilir. Her iki materyal de tüm yumuşak ve sert dokularla biyo uyumludur. E.MAX kaplamanın en büyük artısı sadece seramik kuronlarla sınırlı olmamasıdır. Aksine, bu sistem aynı zamanda kaplamalar, iç kaplamalar, lamine kaplamalar, Lumineers kaplamalar ve hatta ön dişleri değiştirmek için kısa açıklıklı köprüler üretmek için de kullanılabilir.

 

E.MAX Diş Kuronları zirkonyum kuronlardan daha pahalıdır. Uzun köprülerin gerektirdiği direnci sağlayamadığı için kısa köprülerde tercih edilir. Nadir durumlarda, E.MAX kronları oklüzal yüzeylere yerleştirildiğinde kırılabilir. Bunun nedeni ince olmalarıdır. Ancak E.MAX kronları sert taşlama için kullanmadığımız için ön dişler için daha uygundur. Arka dişler için E.MAX kaplama kullanmak istiyorsanız, yeterli kalınlık elde etmek için dişlerinizin daha fazla kesilmesi gerekir.

 

E.MAX Zirkonyum dişten daha mı iyi?

E.MAX ve zirkonyum arasında seçim yapmak zor. Her ikisi de uzun ömürlü diş kronları için birinci sınıf sonuçlar sunar. Daha önce de belirtildiği gibi, E.MAX zirkonyumdan daha yarı saydamdır ve bu iki malzeme arasındaki tek fark edilir farktır.

 

Eğer sizde muhteşem bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız E-MAX veya Zirkoyunyum diş tedavilerimizi seçebilir ve gülümsemenizi tekrardan tasarlayabilirsiniz.

Call Now Button