fbpx

Diş İmplantları Neden Protez Dişlerden Daha İyidir?

Diş İmplantları Neden Protez Dişlerden Daha İyidir?

implant-ustu-kopru.jpg
İmplant üstü protezler neden normal protez dişlerden daha iyidir?

Diş İmplantları Neden Protez Dişlerden Daha İyidir?

Dişlerinizi kaybetmenizin birden fazla nedeni vardır. Ancak bir dişlerinizi kaybetmeniz bu şekilde yaşayacağınız anlamına gelmez. Sizler için implant üstü köprülerin neden protezlerden daha iyi bir seçenek olduğunu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi dişlerinizi kaybetmeniz bazı sorunları doğurur. Öncelikli olarak çiğneme fonksiyonunuzda bir kayıp oluşur. Ardından ise eksik dişler psikolojinizi olumsuz bir biçimde etkiler. Ağız sağlığınıza da olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Diş implantı köprüleri

Eksik dişleriniz olduğu zaman o dişleri geri kazanmanın birden fazla yolu vardır. Bunlardan birisi protez diğeri ise implant üstü köprülerdir.

Gelin implant seçeneğinin neden daha iyi olduğunu öğrenelim.

 

  • Doğal hissettiriyorlar

Dişlerinizi kaybettiğiniz zaman ve onun kaybını telefi etmek istiyorsanız doğal olan bir çözüme yöneilirsiniz. İmplant üstü köprü ise size doğal hissettirir ve rahatsızlık vermez.

Protez diş kullananlar kalıcı veya geçici protez kullanırlar ve protezler hastalarda rahatsızlık oluşturabilir. Diş implantları rahatlık konusunda çok avantajlı bir tedavi yöntemidir. Alışmanız çok kısa sürer.

 

  • Bakımı kolay

İmplant üstü köprülerin bakımı çok daha kolaydır. Diş fırçası ve diş ipi ile kolaylıkla bakımı yapılan implant üstü köprülerin bakımı normal dişleriniz gibidir.

Protez dişlerin bakımı ise dişlerin kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 5 ile 7 yıl arasında dayanan protez dişlere göre implant çok daha uzun ömürlü bir seçenektir. Eğer bakımı düzenli bir şekilde yapılırsa implant köprüler ömür boyu dayanabilir.

 

  • Daha koruyuculardır

İmplant üstü köprü yaptırdığınız zaman çene kemiğindeki çekilmenin önüne geçebilirsiniz. Titanyumdan yapılan implant çene kemiğiniz ile bütünleşeceği için çene kemiğinde dezenformasyona sebep olmaz.

Protezlerde ise durum tam tersidir. Protez diş kullanmak implantın sahip olduğu koruyuculuk özelliğine sahip değildir.

Bir diş implantı köprüsü, hem güçlü hem de dayanıklı olan titanyumdan yapıldığı için çene kemiğinin daha fazla bozulmasını önleyebilir.

 

  • Daha uygun fiyatlıdır

İmplant maliyeti daha fazladır evet ancak implant yaptırmayıp ömrünüzün sonuna kadar geçen zamanda birçok kez protez yaptıracağınızı hesaba katarsak implant üstü köprüler daha az maliyetlidir.

Size implant üstü köprülerin neden protezlerden daha iyi bir seçenek olduğunu anlatmak istedik. Eğer sizde implant tedavisi yatırmayı düşünüyorsanız eğer ücretsiz muayene imkanımızdan faydalanarak kendiniz için en doğru kararı vermenize yardımcı olmak isteriz. Sizde bizimle iletişime geçin ve haftanın 7 günü kendiniz için ücretsiz muayene randevusunu alın.

Call Now Button