fbpx

Daha Hoş Bir Gülümseme İçin Zirkonyum Diş

Daha Hoş Bir Gülümseme İçin Zirkonyum Diş

zirkonyum-kaplama2-1200x648.jpg

zirkonyum diş

Daha Hoş Bir Gülümseme İçin Zirkonyum Diş

 

Kusursuz ve güzel bir gülümseme, herkesin sahip olmayı sevdiği bir şeydir. Bununla birlikte, hasarlı, şekilsiz veya yontulmuş dişler gibi çeşitli ağız sorunları, kişinin kendine güvenerek gülümsemesini zorlaştırarak engel olabilmektedir. Şansımıza, bu tür ağız rahatsızlıkları diş restorasyonları kullanılarak kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Pek çok kişinin ilgisini çeken böyle gelişmiş bir ağız restorasyonu zirkonyum diş.

 

ZİRKONYUM DİŞLERİN SERAMİK KRONLARDAN FARKLARI NELERDİR?

Seramik kronlar diş hekimliğinde birkaç yıldır kullanılmaktadır. Hem kozmetik hem de işlevsel olan ağız sorunlarının tedavisi için başvurulan çözüm olmuştur. Bununla birlikte, diş hekimliğindeki ilerlemeler, zirkonyumdan yapılan yeni tip diş kronlarının geliştirilmesine yol açmıştır.

 

Zirkonyum kaplamalar, Zirkonya adı verilen diş rengindeki bir malzemeden yapıldıkları için doğal dişlere tıpatıp benzemektedir. Diş hekimliğinde nispeten yeni olmasına rağmen, Zirkonya tıp alanında birkaç yıldır kullanılmaktadır. Materyal biyo uyumludur ve bu nedenle ağzın doğal dokuları ile sorunsuz bir şekilde karışır. Ayrıca yapısı ve görünümü, doğal dişlerin görünümünü mükemmel bir şekilde taklit etmesi için büyük ölçüde özelleştirilebilir.

 

ZİRKONYUM DİŞLERİN AVANTAJLARI

Dayanıklılık: Zirkonyum doğal olarak toz halde bulunsa da, ondan yapılan kronlar büyük güç ve dayanıklılık gösterir. Aslında, dental sınıf seramikten yapılmış kronlardan daha dayanıklı oldukları bilinmektedir. Zirkonyum kuronlarınız, onlara uygun şekilde bakmanız koşuluyla, sorunsuz bir şekilde birkaç yıl dayanabilir.

 

Çarpıcı görünüm: Güldüğünü gören biri, doğal diş ile zirkonyum kaplama arasındaki farkı asla ayırt edemez. Kronun dokusu, yarı saydamlığı ve rengi, kalan dişlere mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirilebilir ve size eşit bir gülümseme sağlar.

 

İşlevsellik: Zirkonyum kronlar, dişlere zarar vermeden önce olduğu gibi ağzın işlevselliğini geri kazanmaya yardımcı olur. Dişin çatlaması veya kırılması durumunda, kuron onu sağlam tutmaya ve başarısızlığını önlemeye yardımcı olacaktır. Yiyecekleri herhangi bir güçlük çekmeden ısırabilir ve çiğneyebilirsiniz.

 

Mükemmel uyum: Zirkonyum kuronlar CAD/CAM teknolojisi kullanılarak üretildiğinden, dişlere yapıştırıldıktan sonra mükemmel uyum ve rahatlık sunar.

 

Eğer sizde zirkonyum diş kullanarak gülümsemenizi kusursuzlaştırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyatlarımız ve Pendik’in en geniş diş hekimi kadrosuyla tanışabilirsiniz. Haftanın 7 günü açık olan diş kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

Call Now Button